Hidamari ga kikoeru (2017)

karcikarel
Updated Březen 12, 2024
 
7.6 (7)
1529 1 4 1
Hidamari ga kikoeru  (2017)
Hidamari ga kikoeru  (2017)
Hidamari ga kikoeru  (2017)
[trailer] Hidamari ga Kikoeru [BL Live Action Movie 2017]
Hidamari ga kikoeru  (2017)

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
72 minut
Původní znění
Hrají
Hideja Tawada, Akira Onodera, Rjó Micuja, Ami Jamazaki, Reiko Takašima, Šinšó Nakamaru, Hiroe Igeta, Juki Fukumoto, Norihisa Hiranuma

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Únor 23, 2024
Přeložil

Tagy

Kohei vlivem nemoci ztrácí sluch a začne se stranit okolí. Jednou potkává jiného studenta Taichima, s kterým mění školní poznámky za jídlo. Časem přátelství přerůstá v něco víc.

Film je natočený podle mangy Hidamari ga Kikoeru.

Uživatelské recenze

7 reviews
9-10 hvězdiček
 
57%
7-9 hvězdiček
 
14%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
29%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
7.6
Příběh
 
7.4(7)
Herecké výkony
 
7.9(7)
Zvuk
 
7.3(7)
Zpracování
 
7.7(7)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Na to, že je to japonské a jeden z nich skoro neslyší, tam byly úžasné rozhovory a bylo to nezvykle ukecané. Skvělý příběh, pěkně zahraný i odvyprávěný. Hodně se mi film líbil. A možná i proto, že ty vzájemné city nebyly tak jednoznačné a přitom o to silnější.
(Upraven: Únor 26, 2024)
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Tady se Japoncům podařilo odvyprávět moc hezký příběh mangy o nedoslýchavém klukovi tak, aby byl děj srozumitelný i divákovi, který se s Japonskem moc nekamarádí. Hodně se mě líbila postava Taiichiho, který i přes varování spolužáků dal Koheiovi šanci, a mohli jsme tak sledovat jejich roztomilý vztah. Pro mě to mělo tu správnou jiskru, a film jsem si užil. Body strhávám jen za chladné polibky. 90%
Celkové hodnocení
 
4.0
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
4.0
Zvuk
 
4.0
Zpracování
 
4.0
Věrohodné převedení komiksu do filmu. Projevy postav jsou místy vtipné, spíš ale směšné, pokud nejsem vyloženě fanoušek žánru. Především jde však o emoce a melodrama, možný počátek nějaké lásky, kdy jeden už ví, zatímco druhý teprve objevuje. Chápu, že se tvůrci chtěli držet předlohy, pro film je však stopáž zbytečně dlouhá.
(Upraven: Únor 23, 2024)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nádherná japonská snímka, ktorá mi pripomenula obdobie, keď som taktiež pre chorobu dočasne strácala sluch na jedno ucho. Je to veľmi nepríjemný pocit a začnete si uvedomovať o aký zmysel vlastne prichádzate... Ale teraz späť k snímke Hideya Tawada to zahral veru vierohodne. Jeho príjemná mama predviedla jedlá v bento balení, slinky sa človeku zbiehajú pri tom. Výrazný hlas a taký malý slnečný jas Onodera Akira - perfektne mu táto rola sedela. Páčila sa mi snímka ladená viac romanticky a jemne s kopou otvorených možností. Dopozerala som ju s radosťou za doprovodu peknej hudby.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
V poslední době mám nějak "štěstí" na podobné snímky, ne že bych je cíleně vyhledával, ale prostě se s nima setkávám, čili porovnávám, víc přemýšlím. Krásný, dojemný, citlivě natočený i zahraný. Jediné nad čím jsem se trochu zastavoval byl ten věkový a fyzický rozdíl mezi Kohei-em a Bento dítětem Taichi-m. Moc se mě líbila i Kohei-ova matka, nebála se říct citlivé věci, to samé jsem ocenil i u Taichi-ho.
(Upraven: Březen 11, 2024)
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Film byl natočen dle mangy, a to věrně, neodchýlil se a já si myslím, že japonská mládež už mnoho let kopíruje z mang styl účesu, že mladíci vypadají jako nějaké křehké slečinky, a to pro mě není to pravé ořechové. Mezi oběma hlavními postavami jsem ale cítil větší věkový rozdíl, než jak mělo být, že jsou stejně staří, ale nevadilo mi to. Starší Sugihara Kohei, nedoslýchavý a bázlivý, jeho postava byla zahrána věrně, a mladší Sagawa Taiichi a budují mezi sebou vztah, který řeší problémy se sluchem Kohei a jak by mu mohl Taiichi pomoci. Tento vztah nakonec vykvete, i když dle mě mi na konci nebylo jasné, jak velkou hloubku citů má především Taiichi vůči Kohei, ale bylo to tak dle mangy. PUsinka děsná. Solidní Japonsko ...
https://mydramalist.com/21122-hidamari-ga-kikoeru
Celkové hodnocení
 
4.3
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
3.0
Zpracování
 
5.0
Typický zástupce japonské produkce. Pokud jste tedy jejím příznivcem, jistě si přijdete na své.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.