The Eclipse (2022)

Naomi159
Updated Květen 02, 2024
 
9.3 (14)
6784 1 8 14

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 12 dílů, 45 minut
Původní znění
Hrají
First Kanaphan Puitrakul, Khaotung Thanawat Ratanakitpaisan, Louis Thanawin Teeraphosukarn, Neo Trai Nimtawat

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu

Přeloženo

Přeložil

Tagy

Jedna kletba a dva znepřátelení chlapci, kteří se do sebe zamilují, i přes vliv času, kterému musí čelit.

Uživatelské recenze

14 reviews
9-10 hvězdiček
 
57%
7-9 hvězdiček
 
43%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
8.7(14)
Herecké výkony
 
9.9(14)
Zvuk
 
9.8(14)
Zpracování
 
8.9(14)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Tenhle seriál mě ze začátku absolutně dostal svým zajímavým příběhem a nápadem. Dominovala tu temnější atmosféra a neustálé napětí. Ale na konci jsem byla mírně zklamaná. Lehko se kritizuje, když to člověk sám neumí, ale prostě ten konec mě opravdu nenadchl skoro v ničem. Co mě tu ale opravdu nadchlo byla dvojice Khaotung a First a díky nim bych tomuto seriálu odpustila asi cokoliv. Hlavně Khao je pro mě jeden z nejlepších a nejschopnějších herců a i jeho postava Ayana tu byla naprosto skvělá a First mě docela překvapil, jak zvládl svou roli Akka. Úvodní píseň se také hodně povedla a určitě stojí za to se na seriál podívat.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tajomný príbeh odohrávajúci sa na pôde školy, ktorá je opradená legendou o kliatbe, ktorá prichádza so zatmením slnka. Táto kliatba postihne tích študentov, ktorí nedodržujú prísne pravidlá školy Suppalo. Čím viac sa blíži zatmenie slnka, tým silnejšia kliatba je. Do tejto školy prichádza záhadný študent menom Ayan. Chce zistiť, čo alebo kto stojí za úrmtím jeho strýka, ktorý v tejto škole pracoval ako študentský poradca. Stretáva sa tu so školským prefektom Akk-om, ktorý je zástancom dodržiavania pravidiel školy. Tu dochádza k stretu záujmov alebo skôr presvedčení oboch študentov. Podarí sa Ayan-ovi odhaliť tajomstvo kliatby školy Suppalo a smrti jeho strýka? Dokáže sa Akk vymaniť z pod vplyvu slepej dôvery v systém? Nájdu k sebe obaja chlapci cestu? Máme tu hneď niekoľko dejových liniek - vzťahovú medzi Akk-om a Ayanom kedy zo zarytých nepriateľov dochádza k silnému priateľstu až k láske - mysterióznu, pre odhalenie kliatby a úmrtia - psychologickú, kedy strach ovláda ľudí a zväzuje ich aby prejavili svoje pocity, myšlienky a samých seba a núti ich podrobiť sa diktatúre. Spracovanie tohto všetkého bolo naozaj výborné. Herci podali perfektné výkony a jednoznačne cítiť medzi hlavnou dvojicou silné vybrácie a chémiu. Každú jednu émociu, ktorú zahrali som cítila ako keby som tam s nimi bola. Taktiež pozornosť si zaslúži aj vedľajšia dvojica Khan a Thua. V seriály sú vyobrazné nádherné scenérie a hudba je neskutočne nádherná a emotívna. V celom projkete je veľmi veľa pekných myšlienok a núti diváka sa zamyslieť nad závažnými otázkami života. Úžasní boli aj herci, ktorí stvárnili Akk-ových rodičov. Tento seriál rozhodne patrí medzi TOP a zanechá na divákovi silný dojem. Hlavnú hereckú dvojicu môžete vydieť aj v ďalších spoločných projektoch ako napríklad Moonlight Chicken, Our Skyy 2 alebo Only Friends. V seriály hrá mnoho skúsených hercov, ktorích si môžete pozrieť aj v iných projektoch ako Never Let Me Go a Midnight Museum. Pre mňa to bolo ozaj neskutočne nádherný zážitok a rozhodne sa k tomuto seriálu budem vracať.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Na začátku jsem byl spíše zmaten z toho o co de, ale pak se to pěkně rozjelo a děj se pěkně rozjel. Já si to užil.
(Upraven: Leden 15, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Dlho som chcel tento seriál dopozerať ale nechával som si ho na poslednú možnú chvíľu.
Dej je celkom zaujímavý a dokázal ma dosť zaujať + ten zvrat dejovej línii bol dosť prekvapujúci. To ako scenáristi nás dokázali oklamať či skôr nám dávali falošné informácie, dalo tomuto seriálu šmrnc a pre mňa malé +.
Ale teraz k hlavnej veci Thanawat bol úžasný a to jeho doberanie bolo sladké, tiež sa musím priznať, že pri určitých scénach tiekli aj sklinky :D.
A áno aj ostaný herci dokázali zaujať pár sekúnd než prišiel Thanawat :D.
Seriál dokáže zaujať svojich sledujúceho viacerými faktormi, ale vždy záleží na sledujúcom čo presne preferuje ak hľadáte niečo extra tu to nenájde ale ak hľadáte neistotu a scénky ktoré spravia aj chuť tak tu je seriál.
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Mě ta kletba nepřišla až tak otravná, jako v předchozí recenzi, ale spíše vyumělkovaná, dělalo se z ní zbytečně velké dusno, ale je to dle knižní předlohy a do mého doporučení /určitě doporučuji/ to dotáhla krásná hudba a hlavní herci.
(Upraven: Listopad 13, 2022)
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
7.0
Kletba, která mi přišla otravná - hlavním důvodem je, že nechápu, že tomu věřili. Ať se stalo cokoliv, mohla za to kletba.

Jinak celkem zajímavý příběh, který měl větší potenciál. Super herecké obsazení a herecké výkony. Plus krásná hudba.
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
8.0
Ze začátku ten seriál vypadal tak obyčejně. Né úplně zajímavá zápletka, střední škola, kletba pořád dokola, trošku otrava. A mám chvílema pocit, že se scénáristi v těch metaforách studentského protestu sami trošku ztrácí
Ale úžasná je ta vztahovka mezi postavami. A to jak mezi Akk - Ayan, tak i Khan a Thua. Především Akk-Ayan. Ti dva byli zajímaví nejen tím "nesnáším tě, ale... a co, sakra, s tím", ale tím jak se navzájem ovlivňovali a motivovali vidět ten svět trošku jinak, než byli do té doby zvyklí. A i když to vypadá, že spíš Ayan byl ten víc starací a opatrovací, tak kolikrát to bylo naopak a byl tam Akk, který mu pomohl s jeho bolístkami. Ten vztah byl hodně vyrovnaný. A fakt se mi líbí, že si o tom všem co se mezi nimi děje povídají. Ta konverzačka mezi Akk-em a Ayem v sedmém díle, wow, supr napsaný. Ono jedna věc je dát někomu pusu a čekat na reakci, ale takhle to pěkně okecat, říct nahlas co se honí v hlavě a nejen tam... Hezký, prostě hezký
No a nakonec tam bylo i dost situací k zamyšlení. Jak se musí děcka vyrovnat nejen s dospíváním a svými vlastními problémy, ale kolikrát na ně ti dospěláci hází své vlastní strachy a nejistoty.
(Upraven: Říjen 31, 2022)
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
8.0
Myslím, že v recenziách nižšie bolo takmer všetko povedané. Osobne sa mi páčila v tomto príbehu aj učiteľka Sani, veľmi sympatická osôbka. Som rada, že sa mi potvrdil na 100 percent tušák, ktorý som mala v prípade učiteľa Chadoka. Chápala som aj Thua, jeho čin ma až tak neprekvapil. Tým, že všetci ostali kamarátmi aj naďalej a možno hlbšie ako predtým, skvelá ukážka priateľstva. Prijatie rodiny, pochopenie rodičov a ich podpora Akka - takú rodinu by si prial každý. Čaro hercov nemusím ani rozoberať, páriky krásne spolu ladili. Spomeniem aj Wata, ktorý si ma získal tiež svojou šikovnosťou a vynaliezavosťou. Seriál trochu inej ráže ako väčšina.
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Příběh odehrávaný převážně za zdmi chlapecké školy je velmi zajímavý, neobyčejný, vyvěsí mnoho věcí a zápletek, vytvoří tak ve vás trochu chaotický vývoj, abyste věděli, ale i nevěděli, co se bude dít dál. Zápletka je velice zajímavá, protože se dotýká problematiky zneužívání moci a změn generací, ale také působení kletby, pravidel, tajemství a pomsty na jedince.
Úroveň herectví, kterou mají hlavní protagonisté, je bezkonkurenční, chemii, kterou mají, i při pouhém pohledu na sebe můžete cítit emoce, které cítí, aniž byste potřebovali jakékoliv slovo. Všechny herecké výkony a jejich vývoj postav jsou úžasné, scény lásky a přátelství se zdály být realistické, roztomilé a skvěle zahrané.
(Upraven: Říjen 30, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Krásný seriál ve zvláštním režimu školy. Ze začátku pro mě nenáviděný učitel Chadok. Bože ten chlap mi lezl na nervy. A nakonec se ukázalo, že jen trpěl pro lásku ke které se vlastně otočil zády, ale nikdy ho nepřestal milovat. Co se týče hlavní dvojice Akk a Ayan ti byli bezkonkurenční. Milovala jsem je od první chvíle. Jejich školní uniformy mě bavily a nejvíc ty ponožky. Hudba nádherná, která se dokonale hodila. I já sama jsem si OST stáhla do PC. Naprosto doporučuju tento skvost.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nemám slov... Musím priznať, že ma začiatok príliš nezaujal, no neskôr to začalo naberať na obrátkach a ja som sa nevedela dočkať ďalšej epizódy. GMM TV v poslednom čase prekvapuje naozaj kvalitnými BL-kami, ktoré v sebe nesú omnoho väčšie poslanie, než len láska dvoch chlapcov. Chémia medzi Akkom a Ayanom bola úžasná. Je vidieť, že chlapci sa do svojich rol naozaj vžili, čo bolo úplne že skvelé. Neskutočne sa mi páčili zápletky a rozuzlenia. Sakra, kto by bol povedal, že sa to celé zvrtne až takto? Po celý čas sme presvedčený o jednom a zrazu zistíme druhé? Dokonalosť. Príbeh bol takisto bezchybný. Plný zvratov a udalostí, ktoré by mne osobne nikdy nezišli na um. Pri mnohých odhaleniach som hľadela na obrazovku s otvorenými ústami, pretože som tomu jednoducho odmietala uveriť. Rozhodne odporúčam všetkými desiatimi.
(Upraven: Říjen 31, 2022)
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
8.0
Záhada a prokletí školy SUPPALO.
Transgender režisérku Tanwarin a historicky první transženu v thajském parlamentu už znám z pro mě výborného filmu zde uvedeného It Gets Better. Nakonec v The Eclipse sama hraje vedlejší roli obsluhy v té "divné" kavárně. Projekt mě zezačátku zaujal svou jinakostí, stupiditou školních předpisů a uniformou, kdy nahoře byli kluci v saku juj a dole trčely háky do betonu. Příběhu po pár dílech ale došel dech, vleklo se to a nic se nedělo, řešily se jen školní prkotiny, aby nakonec předposlední epizoda byla trošku uspěchaná a lehce předvídatelná. Mírnou rozháranost děje (a některých postav, např. Thua) jednoznačně přebilo herecké obsazení (Khaotung, First, Neo a Louis, především první dva dokázali, že jsou "použitelní" všestranně), vizuelně se mi líbil "strýc" Dika, hudba (především úžasná Over The Moon) a zpracování (až na tu jednu z prvních "pusinek" mezi hlavními postavami ve sprše, to už bylo "okaté" i na Asii). Projekt jsem si zařadil do vysoce nadprůměrné skupiny.
Doporučuji též, abyste zhlédli Khaotunga ve výborném seriálu Tonhon Chonlatee ...
(Upraven: Říjen 28, 2022)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Akk (First Kanaphan Puitrakul) nastupuje na prestižní chlapeckou školu, která je nechvalně známá tvrdým režimem a disciplínou. Je zvolen prefektem, aby bděl nad dodržováním školních pravidel. Jenomže do školy nastupuje problémový student Ayan, který provokuje učitele, podporuje rebelující spolužáky a odmítá se podřídit školním pravidlům. Od doby co nastoupil je škola plná chaosu. Tuto zápornou roli hraje Khaotung Thanawat Ratanakitpaisan. Postupem děje se ale z Ayana stává charakterní postava, kterou si zamilujete. Ale ne proto, že by se charakter této postavy měnil, ale proto, že tvůrci vás přesvědčí podstatně změnit úhel pohledu na tuto postavu. Ayan dělá všechno pro to, aby se s Akkem sblížil, aby spolu překonali výzvy a napravili své chyby. Ayanův způsob balení Akka mě neuvěřitelně bavil :)
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Super seriál, moc se bavím. Hlavní i vedlejší pár jsou velmi dobře vybraní kluci se super vzájemnou chemií.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.