Young Royals / Mladá modrá krev (2024)

marow
Updated Leden 25, 2024
 
8.5 (10)
2268 4 7 0
Young Royals: Season 3 | Official Trailer | Netflix
Young Royals: Season 3 | Official Clip | Netflix
Young Royals / Mladá modrá krev

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
3 série, 18 dílů, 45 minut
Původní znění
Hrají
Edvin Ryding, Omar Rudberg, Samuel Astor, Mimmi Cyon, Uno Elger

Přeloženo

Info
www.titulky.com

Tagy

Princ Wilhelm si zvyká na nový život na prestižní Hillerské internátní škole. Naslouchat hlasu vlastního srdce ale bude těžší, než si myslel. (Netflix)

Uživatelské recenze

10 reviews
9-10 hvězdiček
 
60%
7-9 hvězdiček
 
20%
5-7 hvězdiček
 
20%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
8.0(10)
Herecké výkony
 
8.9(10)
Zvuk
 
8.8(10)
Zpracování
 
8.2(10)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Druhá séria: Napriek tomu, že som sa k zhliadnutiu druhej série Young Royals dostala pomerne neskoro, nemala som nijaké spoilery, takže som nevedela, do čoho idem. Jediné, čo som sa vopred dozvedela, bolo, že koniec niektorých ľudí sklamal. Mne ale bolo od samého začiatku, keď asi v prvej epizóde padlo slovko o nejakom príhovore, jasné, ako to vlastne skončí a nemýlila som sa. Bolo to viac ako očakávané, takže ma nemalo čo sklamať. Herci predviedli naozaj úžasné výkony a ja dúfam, že keď sa tento seriál uchýli ku koncu, oboch uvidíme v ďalších skvelých projektoch. Myslím, že všetci si chvália herecký výkon najmä Edvina Rydinga, ktorý to s korunným princom naozaj nemá jednoduché, keďže Wilhelm si prechádza veľmi ťažkým obdobím a je toho naňho jednoducho príliš veľa. Ja v tomto smere nebudem výnimkou, pretože tento človek je jasným dôkazom toho, že ovládanie reči tela je pre hercov nesmierne dôležité. Ostatní za ním ale nezaostávajú, pretože všetci, od ďalšieho hlavného protagonistu Omara Rudberga, až po vedľajšie postavy, stvárnené Fridou Argento, Maltem Gårdingerom, či Nikitou Uggla sú naozaj skvelé a uveriteľné. Príbeh nie je len o dvoch chlapcoch, ktorým ich rozdielne spoločenské postavenie bráni v láske, ale takisto aj o ďalších aspektoch ich okolia. Dve postavy hovoria o tom, aká vie byť láska slepá a nebezpečná. Pri ďalších dvoch vidíme, čo môže spôsobiť nedôvera. Ďalšie zasa poukazujú na to, že aj najlepší priateľ vám môže bodnúť nôž do chrbta. 
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Boží. Ale tak strašně boží seriál, který mě totálně smetl. A ten soundtrack! Dokonalý casting s nádhernými mladíky, které si nelze nezamilovat. Švédové jsou géniové, že tenhle námět vyprodukovali do realizace. Překvapení roku.
Druhá série: Je to obrovská pecka, druhá polovina je vyloženě fantastická. Napínavé až do posledních vteřin... a pak přijdou cliffhangery, které úplně "miluju". Ale je to totálně boží seriál a ten závěrečný proslov mě doslova přimrazil k zemi. Takové seriály mi dělají tu největší radost. Ale čekat na třetí sérii bude nekonečné utrpení.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Na skandinávské produkci se mi líbí její skutečnost. Herci nejsou vyumělkovaní krasavci z plakátů, ale „normální“ lidi, kteří mají pár pupínků nebo kil navíc, ale o to je to realističtější... a já to miluju???
Celý příběh má nádherný švédský rukopis... Minimalistický, realistický a „chladný“... mnohdy jsem měla chuť křičet a hádat se za hlavní hrdiny (nebo s nima), když oni reagovali navenek tak klidně. Ale i přes tenhle zdánlivý klid a uhlazenost to bylo nabité emocemi až k prasknutí... a až do konce... do konce, který byl... byl... ... takový, jaký byl...
Těším se na druhou sérii, protože prostě musím vědět, co bude dál... Ne... potřebuju vědět, co bude dál...
Za mě ??
(Upraven: Srpen 11, 2021)
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Shoduji se zde s tou většinou, která hodnotí seriál vysoce nadprůměrně. Komplexně výborné, zaujalo, buďme rádi za to, co jsme tímto seriálem dostali, nebylo toho málo.

Poznámky pod čarou (psáno s rezervou a nadhledem, nekritizuji):
- ty Švédky, to jsou ale "krasavice", jedna vedle druhé, od královny či ředitelky školy až po tu nejmladší školačku
- z hereckého obsazení, kdyby se seriál točil před 50 lety, tak by to byli téměř samí blonďáci, současné obsazení byl mix, ale jakpak to asi bude za 50 let? Odpovím si rovnou. Pokud to naše planeta Země do té doby přežije, tak to bude skandinávská Brazílie.
Celkové hodnocení
 
9.0
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Příjemná série pro většinového diváka s výborným soundtrackem a svižným zpracováním. Tleskám Netflixu, že srozumitelným jazykem předkládá mainstreamový seriál s citlivě uchopeným gay tématem, což je v českých televizích zatím hudba budoucnosti. Příběh je jak z telenovely, nicméně reakce vedlejších postav a jednání hlavních představitelů vybočují ze zaběhlých stereotypů, herci a herečky jsou civilní, uvěřitelní a přesvědčiví. Mají co hrát, každý díl je dobře napsán, postavy nejsou papírově černobílé. Seriál je zručně natočen, má minimum slabších míst a ve svém žánru patří k nadprůměru. Určitě doporučuji a těším se na 2. sérii.
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
7.0
Pribeh je to určitě zajímavý. Ze začátku možná nic moc, ale má to potenciál, člověka to postupně vtáhne a těší se co bude následovat. Casting herců super až na dva hlavní predstavitele (Wilhelm a Simon), ti mi tam moc nesedí, ale každý má jiný vkus. A ještě představitelka Felice, ta mi tam přijde vysloveně jako pěst na oko. Škoda že to dělal Netflix a ne někdo jiný, například švédská televize. Za shlédnutí to určitě stojí. Dokonce pokud bude druhá řada tak se na ní podívam.
(Upraven: Listopad 04, 2022)
Celkové hodnocení
 
5.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
5.0
1. série:
Bylo - nebylo. Za devatero horami a devatero řekami, se rozprostíralo švédské království, kterému vládla mocná královna, pobírající štědré státní dotace. Spolu s chotěm vychovávali dva syny. Prvorozeného, budoucího krále, Erika a mladšího, problémového Wilhelma, kterému vstoupil do cesty kudrnatý smíšek Simon. Jak to v pohádkách bývá u kolébky totiž stála i zlá sudička, která princi přichystala několik životních překážek, se kterými se vyrovnal někdy se ctí, jindy se ztrátou kytičky. Pohádka to byla děti celkem povedená. Jestli spolu žili do doby, než je smrt rozdělila nevím a je mi to vlastně jedno.

2. série:
Pozoruji, že Netflix přitahuje šrouby a produkce je ovlivněna stále více "woke culture", díky které v ději pěkně obrousili problematické pasáže, vzorce chování...Kvůli potřebě nechat si pootevřená vrátka pro třetí sérii, se seriálu vrátila dynamika v poslední epizodě. Do té doby převládala pouhá šeď plná tlachání o všem a zároveň o ničem. Za mě tedy pokračování nemuselo vzniknout. Zřejmě to bude tím, že nepatřím do cílové dětské skupiny.
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Příběh typu "bylo nebylo", ale hezky a mile zpracovaný. Přistupoval jsem k tomuto dílku s určitou nedůvěrou, ale nutno přiznat, že s každým dílem se děj rozvíjí, nenudí, a byť se jedná o fikci, rád jsem podlehl dojmu věrohodnosti. Poklona představiteli mladého prince, super výběr, zahrál to skvěle, zato jeho matku - královnu - bůhví, na kterém selském dvoře ji našli. Těžko si to připouštím, ale jo... na druhou sérii, bude-li, se i těším.
(Upraven: Listopad 01, 2022)
Celkové hodnocení
 
5.5
Příběh
 
3.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
2.0
Seriál plný vyloženě plusů a zároveň mínusů. Prostředí Švédska, jazyk, zvuk a ne úplně okopírovaný scénář odjinud jsou fajn. Fakt potěší, když čekám obvyklý dialog a ono je to jiné. Možná by i celkově bylo nebýt Netflixu. Škoda, že něco takového nenatočí švédská televize. Nakonec je z toho tedy opět emoční drama, které má za cíl teenagery prostě dostat. Kdo viděl seriál Koruna, vzpomněl si na některé dialogy s tím, že to tam vlastně bylo úplně stejné, takže to tak holt musí být. Jenže mezi Korunou a Young Royals je dost zásadní rozdíl v čase, ve kterém se děj odehrává. A to dělá z Young Royals víc fikci než realitu. Což je škoda, protože opačný poměr by hodnotu seriálu mnohonásobně zvýšil. Je ovšem otázka, je-li po něčem takovém vůbec poptávka.
Update po 2. řadě: Sklouzává to k obvyklým dialogům, scénkám, obrazům jako v jiných seriálech. Děj je povrchní a zbytečně natahovaný. Vyrovnává to však naprosto dokonalá hudba.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Jeden z najlepších seriálov s gay tematikou, ktoré vyšli tento rok. Čo sa týka príbehu, hudby, hereckých výkonov a chémie medzi hlavnými postavami, určite je to porovnateľné so SKAM. Krásny príklad toho, že i Európania dokážu vytvoriť kvalitu na gay scéne, ak ich niekto ako Netflix podporí. 10/10.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.