Bed Friend (2023)

karcikarel
Updated Červenec 09, 2024
 
8.6 (13)
14051 1 3 10
Bed Friend
Bed Friend
อย่าเล่นกับอนล I Bed Friend Series | 2023
Bed Friend

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 10 dílů, 42 minut
Původní znění
Hrají
James Supamongkon Wongwisut, Net Siraphop Manithikhun, Yim Pharinyakorn Khansawa, Tutor Koraphat, Thomas Teetut Chungmanirat, Mark Sorntast Buangam

Sekce a rozdělení filmů

Lokalizace

Přeloženo

Přeložil

Tagy

King a Uea pracují ve stejné kanceláři, ale nevycházejí spolu dobře. Oba mají nejlepšího přítele Jade-ho. Neustálý kontakt má za účinek, že k sobě začnou mít zvláštní cit.

Uživatelské recenze

13 reviews
9-10 hvězdiček
 
69%
7-9 hvězdiček
 
15%
5-7 hvězdiček
 
0%
3-5 hvězdiček
 
15%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
8.6
Příběh
 
8.7(13)
Herecké výkony
 
8.6(13)
Zvuk
 
8.8(13)
Zpracování
 
8.4(13)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Super.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nic není na světě dokonalé a tak jsem přistupoval k tomuto seriálu, kde pod slupkou mírně většího erotična, než jsme u Thajců v tomto odvětví zvyklí, se vyloupla další závažnější témata, vše pro mě moc zajímavé, seriál jsem si užil a na dálku zdravím Kinga do Thajska ...

(Upraven: Červen 08, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Upřímně řečeno, do sledování seriálu Bed Friend jsem se moc nehrnul. Již samotný název, a úvodní epizoda naznačují, že se jedná o příběh dvou lidí, kteří jsou spolu jen kvůli sexu. Zdání zde ale klame. Seriál jde hodně do hloubky a řeší závažná témata jako sexuální zneužívání ze strany rodičů či nadřízených v práci, homofobii, či nepochopení od svých blízkých. Seriál vypráví příběh dvou lidí, mezi kterými je zeď vystavěná z traumat z minulosti. Příběh dvou lidí, kteří si i přesto hledají k sobě cestu. Z herců v hlavních rolích se mě líbil Net v roli Kinga. Ta jeho tvrdohlavost a neúnavnost je mě sympatická. Úžasný je i James v roli Uea, jehož mě bylo líto hlavně v momentech, kdy si z něj jeho bezcitná matka dělala bankomat. Líbilo se mě, jak zdravý vztah spolu kluci mají i přesto, že jejich příběh začíná tím, že v opilosti spolu omylem skončí v jedné posteli. Samotný příběh sice není originální, příběhu ale nic nechybí, a ani nic nepřebývá, děj má tempo a napětí, a já si seriál užíval. Musím vyzdvihnout, že v intimních scénách se tvůrci docela odvázali, a mnohé záběry nekončí jen polibkem, jak je u asijské produkce běžné. Nejúžasněji působící je objímací scéna z úvodu 5.epizody na pláži v protisvětle zapadajícího slunce. Tímto chválím skvělou kameru. Seriál jsem si užil i díky skvělému českému překladu. Díky Leni :) Velmi doporučuji!
(Upraven: Květen 24, 2023)
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Vizuálně velmi atraktivní. Pěkní kluci v hlavních rolích, sem tam fešák ve vedlejší. Celkem příjemný hudební doprovod.
Sexy zápletka postelové vztahovky kolegů z práce. Jeden chce od začátku něco víc a využil příležitosti a vzal to oklikou přes postel. Druhý chce totéž, ale bojí se, že si citově opět naběhne, a sex mu nepřijde tak zavazující. Dějově je to celkem dobře rozehrané a dost sexy natočené, z velké části výsledný efekt dosažen jen nastavením kamery, střihem a muzikou.
Zápletka s rodinou Uey supr. Za mě by bohatě stačila. Druhá polovina už výrazně slabší, přišla mi spíš natahovaná, překombinovaná a poslední díly už plácání od ničeho k ničemu. Rozveselovací křoví viz předchozí recenze podepisuju v plném rozsahu.
Nicméně významově je tento seriál docela důležitý. Populární formou poukázáno na téma zneužívání, v rodině, na pracovišti, ve vztahu. Téma, které by se nejen v Thajsku mělo více medializovat. A tady se to celkem povedlo vytěžit. BL momentálně dost frčí, kluci jsou tam pěkní, muchlovačky sexy, to přitáhne dost diváků. Ukáže, že má smysl se bránit. Tedy pro asijské diváky supr. Fanoušci asijských seriálů, nechť si k mému hodnocení přihodí jednu dvě hvězdičky a s nadšením zkouknou, ostatní nechť si alespoň dvě tři odmáznou :D a v klidu koukají na něco jiného.
Celkové hodnocení
 
3.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
2.0
Zvuk
 
6.0
Zpracování
 
2.0
Tak neviem, boli veci, ktoré sa mi páčili, ako King :-) a boli veci, ktoré sa mi nepáčili, ako UEA :-(. Celkovo nevýrazný pocit zo seriálu ma neopustil ani po niekoľkých dňoch po dopozeraní. Ukázali toho dosť, ale emočne to bolo chudobné. A čím ďalej viac ma na Thajských BL seriáloch vytáčajú tie postavičky, ktoré robia hlavným hrdinom "křoví" a aj samotná skutočnosť, že v seriáloch sú takmer všetci geyovia, (ťažko uveriteľné) a rozhodne sú všetci "gay friendly", čo je ešte neuveriteľnejšie. Nič ich neprekvapuje, všetko je normálne, automaticky sa predpokladá, že sú všetci geyovia. Proste seriály zasádzajú do utopickej spoločnosti. Čo už, ale trochu reality nikdy nie je na škodu.
Celkové hodnocení
 
9.3
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Mimořádný, celkem i zábavný milostný příběh s dotekem vážných témat, který se převážně odehrává v kancelářském prostředí mezi dvěma kolegy. Zabývá se jak traumatickými událostmi, zneužívání v rodině, tak i na pracovišti (jak důvěřovat lidem kolem sebe, jak se chránit a jak se se vším vyrovnat a hlavně přijmout a vyhledat pomoc), tak i vyzrálými emocemi, škádlením, romantikou a žhavými scénami. Herci byli opravdu dobří ve ztvárnění svých postav. Hlavní postavy měli úžasnou a uvěřitelnou chemii, kterou pocítíte i přes obrazovky (kontrast odtažitosti jednoho a dychtivost druhého – toto se mi vážně líbilo).
Celkové hodnocení
 
9.5
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Dvojice NetJames si prostě sedí a bylo to vidět i v odvážných scénách, že se nebojí vzájemného kontaktu. Tato dvojice zahrála super způsobem playboye (NET), který v sobě nachází cit, o kterém ani nevěděl, že ho v sobě má a kluka, který v sobě nosí trauma zneužitého dítěte a týraného kluka až do dospělosti (JAMES). Především James na mě zapůsobil svým výkonem. Hezká hudba to jenom doplnila.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Uea mě zaujal hned jak jsem ho uviděla. Díky němu jsem celý seriál úplně prožívala. Dvojice mezi sebou měla úžasnou chemii. Celkové obsazení seriálu bylo osvěžující a to včetně prostředí. Rozhodně doporučuji.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Sice jsem od toho čekala trochu něco jiného, ale tihle dva kluci nemůžou nikdy zklamat. Po počátečních rozpacích to byl nakonec slušný fičák. Děkuji Lence za překlad. Určitě doporučuji.
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
7.0
Sexy King (Net Siraphop Manithikhun), zvádzanie a flirtovanie podčiarknuté vzrušujúcou hudbou, to by šlo. Uea (James Supamongkon Wongwisut) život mu nadelil neľahké lekcie rola "obete" sa dokáže s človekom niesť aj celý život. V tejto sérií to nadniesli v podobe zneužívania vo vlastnej rodine a na pracovisku avšak Ue mal šťastie na podporu tých správnych ľudí a samozrejme i jeho vlastný postoj, výpoveď v práci, postavenie sa za samého seba v rozhodných chvíľach... Téma by to bola riadna na spracovanie. Chémiu hercov vnímam, ako ľahko flirtovaciu a zvádzajúcu, to, čo tak začalo končí, nepoviem, pozrite si 😉.
(Upraven: Květen 18, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nečekejte ode mě žádný super rozbor. Hodnotit kameru, režii a tak, mě nepřísluší. Já se zaměřuju na děj a ten byl podle mě dobrý. Ano měl nějaké vady na kráse, ale to mi nevadí. Dvojice NetJames má v sobě bezva chemii, která mě neuvěřitelně baví. A v tomto seriálu kde Uea-a(James) ''dává kapky'' King-ovi(Net), mě kluci opět přesvědčili, že k sobě jako herecký pár sedí perfektně.
(Upraven: Květen 01, 2023)
Celkové hodnocení
 
4.8
Příběh
 
4.0
Herecké výkony
 
5.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
5.0
I po zhlédnutí ve mně přetrvává rozpolcený pocit, zda šlo především o 100% romantiku sledujíci vývoj vztahu obou hlavních hrdinů měnícího se z uspokojování fyzických potřeb v citové a nebo soft erotický seriál s odpovídajícím dějem:"Přišel jsem vám paní, zde pane, pořádně protáhnout trubky". Děj ubíhá stylem start-stop. Více erotiky a nebo děje? Bude stačit jedno trauma z minulosti? Raději ho rozvineme i v současnosti. Chudák Uea. Porcelánový chlapec s minimální emoční náloží. Naštěstí má při sobě Kinga, nebo spíše stále se učícího prince. Milovníci propletených prstíků při intimních scénách budou spokojeni. Ostatní...Kdo ví?
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Dobrý den,
seriál jsem si zamilovala od 2. dílu. Oba herci mají mezi sebou úžasnou chemii, jen jsem si musela zvyknout na Uea. V 1. díle mi lezlo na nervy jeho arogantní chování a hubeňoučká postava, ale později je vše jasné. Příběh mě opravdu dostal a jsem zvědavá jak se bude vyvíjet.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.