Love, Simon / Já, Simon (2018)

karcikarel
Updated Leden 18, 2024
 
7.5 (25)
9150 6 4 4
Love, Simon / Já, Simon  (2018)
Love, Simon / Já, Simon  (2018)
Love, Simon / Já, Simon  (2018)
Troye Sivan - Strawberries & Cigarettes (Love, Simon Music Video)
Love, Simon  | Sign Up | Official Clip 2018
3 NEW Love, Simon CLIPS + Trailers - Nick Robinson 2018 Movie
Já, Simon (Love Simon) 2018 oficiální HD trailer [CZ]
Love, Simon | Official Trailer 2 [HD] | 20th Century FOX
Love, Simon | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX
Love, Simon / Já, Simon  (2018)

Základní informace o filmu

Rok
Země
Hrají
Nick Robinson, Katherine Langford, Josh Duhamel, Jennifer Garner, Talitha Eliana Bateman, Miles Heizer, Tony Hale, Alexandra Shipp

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Květen 27, 2018
Přeložil

Tagy

Každý by chtěl zažít velký milostný příběh, pro sedmnáctiletého Simona o to těžší, že ještě o své orientaci neřekl rodině a přátelům.

Na film volně navazuje seriál Love, Victor z roku 2020.

Uživatelské recenze

25 reviews
9-10 hvězdiček
 
24%
7-9 hvězdiček
 
56%
5-7 hvězdiček
 
8%
3-5 hvězdiček
 
4%
1-3 hvězdiček
 
8%
Celkové hodnocení
 
7.5
Příběh
 
6.8(25)
Herecké výkony
 
7.7(25)
Zvuk
 
8.0(25)
Zpracování
 
7.4(25)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Zobrazit všechny uživatelské recenze
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
9.0
Téma coming outu je pro mě dost osobní a citlivé, takže na jednu stranu ano happy end byl moc hezký a dva fakt pohlední kluci si dali pusu, ale jinak jsem tomu nějak nemohl uvěřit. Že se na celé škole najdou jen jednotlivci, kteří jsou homofobní, že rodiny jásají, že mají syna gaye. Pak jsem se rozhodl dát příběhu ještě jednu šanci a přečetl jsem si knížku. Sice je taky poměrně zidealizovaná, ale daleko víc se věnuje pocitům a prožívání jak Simona, tak jeho blízkých. Asi je fakt, že je těžké do filmu dát všechno to, co se dá popsat v knížce, ale někteří tvůrci to dokážou i v kraťasu, který má 10 minut.
Celkové hodnocení
 
5.3
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
5.0
Před zhlédnutím jsem se posílil recenzemi zde uvedenými. Film, jako málokterý jiný, u mě vzbudil rozdílné reakce a tentokráte nepůjdu zcela "s davem", i když chápu, že většina z nás prahne po pohádkách ...
- ano, je zřejmě určen především těm nejmladším, to už tady mnozí zmínili
- byly okamžiky, kdy jsem malou část filmu chtěl přeskočit, nic mě nedávala, ničím nezaujala, typické americké žvásty, měl jsem pocit, že zrovna toto jsem už viděl stokrát
- vůbec nic nemám proti hercům, dobře zahrané (prostě ten heterák to dobře odříkal, ale to je asi tak všechno), nový-moderní film, ale máloco z toho jsem jim uvěřill (snad až na Simonova otce)
- hodnotím solidním průměrem, ale té americké sladkosti ("mám tě ráda") a falešné přejícnosti tam bylo hodně, jakoby se příběh odehrával někde v polopohádce a může naopak některé mladíčky svést na zcestí CO s negativním dopadem na ně. Film se nehrál pouze v USA, to každý chápe. Někde na vesnici v Polsku nebo desítkách jiných zemí si mladíčci po zhlédnutí mohou myslet, že když se vyoutují, tak že všichni budou v jejich okolí "jásat"... a ... co si budeme povídat, největší procento sebevražd je u mladých gayů (například když vystřízliví z toho, že všichni nejásají tak, jako v této polopohádce) ...
- ujmout se tohoto námětu seveřané, tak by museli zřejmě valnou většinu tohoto filmu přepracovat zcela jinak a určitě mnohem drsněji, zajímavěji ... máme tady i pár amerických filmů se stejně starými hlavními hrdiny, kde si troufám tvrdit, že jsem jim tu jejich roli věřil daleko více jako v tomto opěvovaném snímku.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Krásný film o hledání první lásky. Příjemný relax.
(Upraven: Říjen 20, 2022)
Celkové hodnocení
 
7.0
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
7.0
Zpracování
 
7.0
Príbeh teenegerov odhaľujúcich niečo z ich školského , priateľského i rodinného život. Príjemne zahrané. Nick Robinson ako Jack mi sedel v tejto roli, zahral to vierohodne. Aj keď človek môže tušiť ako sa príbeh bude odvíjať, môžeme vkĺznuť do duše násťročných a prejsť si niečo opäť v ich stopách. :-) a keby tak každý mal blízku rodinu, ktorá človeka berie takého aký je - i priateľov. :-)
(Upraven: Červen 10, 2020)
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Je to debilní, naivní, sladké... ale někdy přesně tohle člověk potřebuje. A vidět něco takového před 15-ti lety, tak to možná člověku změní život.
(Upraven: Listopad 10, 2019)
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
9.0
Jeden z mála filmov, ktorý som nemusel pretáčať, či už dopredu, alebo späť a nechal som sa vtiahnúť do deja, ktorý mal pre mňa od začiatku jasný koniec. Oceňujem výber hlavnej postavy, ktorá moc netienila na príbeh. Kolotoč mohol byť menej preeufórizovaný a film by odomňa dostal vyššie čísla.
(Upraven: Leden 08, 2019)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Za me je to top film za rok 2018 spolu s Bohemian Rapshody (jeste jsem nevidel Boy Erased ke kteremu mam velke ocekavani).

Ano, bylo to dost zidealizovane, ano, ten konec prehnali (i v knize byl ten konec "civilnejsi" a "realnejsi"). Ano, nebylo to "umelecke" (ale nemusim prece po shlednuti kazdeho gay filmu hledat ziletky a bojovat s depresi :) )

Celkovy dojem po shlednuti toho filmu byla totalne pohodova nalada.

Hodne je tomu vycitana naivita, ale nesouhlasim. Ja se v tom filmu nasel v hodne scenach, hodne tech filmovych situaci jsem prozil (az me to trochu rozhodilo :) ) - emailovani si s nekym o coming outu, nedobrovolne vyoutovani na internetu, popisovani pocitu - treba u televize "ten je gay", hlad po najiti spriznene duse, samotny comming out jak probehl ...

Rozhodne je to film, ktery kdybych videl v dobe kdy mi bylo "nact", tak mi mohl hodne pomoci najit sebe sama. Verim ze je to film, ktery opravdu pomaha mnohym dnesnym nactiletym GLTB se najit, prijmout ... a mozna i zachranil nejaky zivoty.

Mimochodem se k nemu poji par perlicek, behem nataceni se vyoutoval bratr predstavitele hlavni role a vyoutoval se i herec co hral Bluea (da se s nim najit pekny rozhovor, kdy popisuje jak se citil spatne, ze hral v gay pozitivnim filmu, reziser byl gay, herci byli gay pozitivne naladeni, sam hral gay postavu a pritom tajil ze je sam gay ... nakonec se vyoutoval az ke konci nataceni)

Za me bomba, konecne nejaky pozitivni film pro sirokou verejnost s GLTB tematikou.

/////////////////////////////////
"na zadost v komentari doplnuju" :)
Predstavitel Bluea se jmenuje Keiynan Lonsdale - https://youtu.be/G5LSKN5midA
Nickuv bratr coming out - https://youtu.be/-WI36kJ7Rbs
(Upraven: Prosinec 31, 2018)
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
6.0
Herecké výkony
 
7.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Z diváckých reakcí na CSFD: "Poplakala som si. Keď to bolelo, aj keď to bolo krásne. A že to bolo krásne." ... "... horko těžko se tohle klišé dalo dokoukat. Závěrečný globální oteplování na ruským kole už bylo přes čáru." ... "Tvůrci to totiž strašně přehnali. Z pohodového pozitivního filmu, udělali ke konci přeafektovaný kýč ze zábavného parku. Klíšé, klišé, klišé!"

Před časem zazněla v jednom gay fóru myšlenka, že problém "jak to říct doma" už si všichni zúčastnění vyřešili, takže zaměření fóra by se mělo posunout jinam. Stejně tak my zde se můžeme cítit comingoutovými příběhy pro středoškoláky přesyceni. Jenže: oni se stále znovu rodí noví gayové, stále znovu dorůstají do věku, kdy poprvé stojí na křižovatce, z níž mohou odbočit buď k plnohodnotnému životu, nebo svůj intimní život omezit na kradmé zážitky na smrdutých veřejných záchodcích. Je ohromně důležité, aby v ten správný okamžik dostal tápající mládenec dobrý impuls, pobídku, návod - tuhle roli může film sehrát snad nejlépe. Nejen pro gaye samého, ale také pro jeho okolí, což je možná ještě důležitější. A aby se ke každé generaci mluvilo jazykem, který může přijmout: logicky tedy vždy znovu a nově.

Nedá práci najít k filmu Love, Simon strašně moc výtek. Především, že z klišé vybudovaných všemožnými příběhy "ze střední" se nevyhnul snad žádnému, včetně roztleskávaček a manifestačního veřejného rozlousknutí privátních dilema před zaplněným stadionem, ba dokonce i na kolotoči (chybí žlutý autobus, ale třeba jsem ho jen přehlédl). Nevyhnul se ani primitivně prvoplánovým nápovědám a průhledným zákrutům děje pro hodně prosté diváky.

V daném případě je ale ve skutečnosti nutno tohle všechno chápat jako klad: tamní cílový divák dostává příběh coming outu (a jeho vzorových řešení pro všechny zúčastněné) v obálce, na niž je zvyklý a které rozumí. Tam tohle všechno může fungovat. Řada drobných detailů navíc napovídá, že autorka knižní předlohy (BTW, povoláním psycholožka) nebo scénárista jsou s gay tématikou obeznámeni seriózně, a i to je klad. Nejde o film pro intoše, ale právě proto bude fungovat, jak má a jak je třeba; tam, v tamní "cílovce", určitě.

Názory mých rodičů na G/L záležitosti se utvářely podle prvorepublikového senzačního knižního bestseleru Studna osamění, kde mužský hrdina, rytíř bez bázně a hany, vyrve hodnou bezelstnou dívku z náruče rafinované lesby, a jedině správná - heterácká - láska už zase slavně zvítězí. Utvářely se také podle pobaveného pohledu, jak soused, starý pán, co den cupitá na vyhlášený záchodek na vltavském nábřeží.

Proto dnešním americkým teenagerům film Love, Simon moc a moc přeju. Ti evropští si můžou pustit třeba Letní bouři - funguje stále dobře, z novějších Gewoon Vrienden/Just Friends. Tam i tady je pseudointelektuálský snobismus vraždou všeho důležitého a dobrého.
Celkové hodnocení
 
7.8
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Živý film - výnimočný vo svojej vlastnej kategórii. Osobne nemusím romantické komédie, za teenagerským vekom som už dávno, mám radšej náročné filmy, no predsa som si Simona dokázal užiť a na rozdiel od rôznych intelektuálnych utrpení, nemal som pocit strateného času. Páčili sa mi najmä sotva postrehnuteľné detaily a momenty, ktoré mi pripomínali frustrácie, sklamania, nemohúcnosť - z reálneho života, z môjho života. Mal som pocit, že nesledujem len niečo pekné, ale niečo, čo sa dotýka aj mojej skúsenosti. Tento film dosť vzácne načrtáva situácie, ktoré v iných gay filmoch sotva nájdem. Napriek americkej uhladenosti je v ňom prekvapivo veľa detailov skutočného života. To idylické tolerantné prostredie (rodina, škola) niekomu možno príde ako gýč - ja si uvedomujem význam toho pestovať si aj pozitívne vízie, utópie, "ako by to mohlo vyzerať", popri stovkách deprimujúcich žalospevov. :) Jednou z "poínt" je predsa to, že aj v podporujúcom prostredí zažíva mladý človek trápenia. To prostredie je stále iba prajúce, nie dokonalé, stále v ňom existujú strachy a neistota aj fóbie či sebeckí ľudia. Čo by som filmu vytkol je naopak posledných dvadsať minút. Načo do svojej osobnej milostnej aféry zatiahnuť polovicu školy, ktorá musí povzbudzovať a prežívať to s ním? Troška intímneho rozmeru, súkromia, by tu nezaškodilo.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Romantika... stojí za vidění.
Celkové hodnocení
 
8.5
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
7.0
Jelikož jsem nečetla knihu, nemohu posoudit, jak moc se to podobá své knižní předloze. Film samotný mě velmi bavil, určitě nechyběly vtipné scénky, u kterých jsem se zasmála. Když to beru z té příběhové stránky, film mě zcela napínal až do úplného konce. Je to spíš film pro mladistvé, jakožto se jedná o coming out ve školním prostředí, pro mě ideální. Určitě bych vytkla nějaké zdlouhavé momenty, kdy jsem doufala, že už přijde další scéna, ale celkově se mi tento film velmi líbil. Neřekla bych, že se stal jedním z mých oblíbených, ale rozhodně stojí za shlédnutí.
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
7.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
9.0
Pohádkový příběh ve velmi vtipném zpracování. Lehkost vyprávění dodává filmu autenticitu, přestože jde téměř o výchovný snímek, jak okolí říct, že jsem gay. V Česku by podobně svižný a hlubokomyslnostmi nezatěžkaný návod nemohl vzniknout, americká produkce se nebojí balancovat na hraně kýče, a proto film funguje od začátku do konce. Vynikající soundtrack a zábavné figurky jako sbormistryně nebo zástupce ředitele školy film posouvají do roviny skvělé oddychovky. V jejím závěru si řeknete, byla to sice gay Popelka, ale kéž bych takový film viděl, když mi bylo 17. Nabíjející snímek zvlášť pro mladou generaci, která neřeší aktivismus, ale lásku a nalezení sama sebe.
(Upraven: Červen 22, 2018)
Celkové hodnocení
 
8.3
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Vynikajúca kniha - určite si prečítajte, vynikajúca réžia/dramaturgia a mimoriadne dobrý výber herca - škaredko s úžasnou charizmou, veľmi jednoduchý a presvedčivý. Po dlhom čase som videl dobrý film :)
(Upraven: Listopad 11, 2018)
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
9.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Jsem nadšený. Film je stejně skvělý jako románová předloha. Má výborný soundtrack a Nick Robinson je moje platonická láska. Vím, že dost lidí bude nadávat, jak je to údajně povrchní, ale na tom vůbec nezáleží. I my gayové chceme pohádku se šťastným koncem a snít o svém tajném Blueovi. Ještě před pár lety by v Hollywoodu těžko vznikl podobný film, a když už ano, končil by tragicky. Časy se díkybohu změnily.
(Upraven: Červen 18, 2018)
Celkové hodnocení
 
7.3
Příběh
 
8.0
Herecké výkony
 
6.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
6.0
Hodně se ztotožňuju s názory dominika a jiriho.twista. Nechala jsem si čas, než jsem se rozhodla pro recenzi. Film jsem viděla ten samý den, co jsem dočetla knížku, takže jsem toho byla ještě plná, jelikož kniha je jedním slovem dokonalá (důkazem je fakt, že jsem za ty dva dny, co jsem ji četla, naspala sotva pár hodin :D)
Takže hlavní hrdina... no, nic moc, nelíbil se mi už na coveru a bohužel mě nepřesvědčilo ani jeho hraní. Vynahrazují to ostatní herci. Zpracování po technické stránce je dle mého perfektní, ale bohužel ani skutečnost, že je toho ve filmu o něco víc, než v knize, celkový dojem nezachránil. Vlastně to na mě mělo úplně opačný účinek. Moc všeho okolo a ve stejné míře i příběh Simona, který by měl být klíčový. Jenže s odstupem času chápu, proč to tak dopadlo. Jako kdyby měli tvůrci strach, to pořádně rozvinout, prostě tomu něco chybělo. To co mají typické gay filmy. Kdybych všude nenarážela na trailery a pozvánky do kina, už bych si na tenhle počin ani nevzpomněla. Obávám se též, že můj pohled by byl jiný, kdybych v tu samou dobu nedokoukala Skam, který se stal mou srdcovkou a položil tak Simona na lopatky. Rozhodně ho ale nechci úplně zatratit, protože kniha byla skvělá a za jedno shlédnutí tenhle film určitě stojí :)
Zobrazit všechny uživatelské recenze

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.