Stay With Me (2023)

karcikarel
Updated Září 14, 2023
 
9.7 (13)
8588 1 6 24
Stay With Me
Stay With Me
Stay With Me
Stay With Me
Stay With Me
Stay with Me | Official Trailer | It's giving 'brotherly love' a whole new different meaning... 😏
Stay With Me

Základní informace o filmu

Rok
Země
Délka filmu
1 série, 24 dílů, 35 minut
Původní znění
Hrají
Xu Bin, Zhang Jiong Min

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu
Lokalizace

Přeloženo

Přeložil

Tagy

Su Yu, středoškolský student, který žije jednoduchým životem se svým otcem, čelí velké změně, když se jeho matka znovu provdá za bohatého muže a představí mu jeho nevlastního bratra Wu Bi. Navzdory jejich počátečním rozdílům jejich vztah nabere po nehodě nečekaný obrat.

 

Jedná se o remake seriálu Addicted Heroin (2016).

Uživatelské recenze

13 reviews
9-10 hvězdiček
 
92%
7-9 hvězdiček
 
0%
5-7 hvězdiček
 
8%
3-5 hvězdiček
 
0%
1-3 hvězdiček
 
0%
Celkové hodnocení
 
9.7
Příběh
 
9.6(13)
Herecké výkony
 
9.9(13)
Zvuk
 
9.5(13)
Zpracování
 
9.9(13)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
9.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
9.0
Zpracování
 
10.0
Trvalo mi asi jednu časť, aby som si seriál obľúbila. Tak toto si musíte pozrieť.
Druha séria? Sem s ňou.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Od prvního do posledního momentu mě to hodně bavilo. Takový něžný pohlazení po duši i přes něktré akčnější scény, vztah hlavních postav naprostá paráda a možná té poetice a jemnosti pomohla právě cenzura a to, že to nemohlo by natočeno jinak. Za mě to určitě stojí za to.
Celkové hodnocení
 
6.5
Příběh
 
5.0
Herecké výkony
 
8.0
Zvuk
 
5.0
Zpracování
 
8.0
Slušelo by se začít mojí oblíbenou úvodní frází: "Vzhledem k zemi natáčení a pečlivému dohledu cenzorů, se jedná o výjimečný počin..." V zásadě ano. Líbilo se mi opuštění prostředí okázalosti, kterým se Číňané tak rádi prezentují a zasazení z velké části do chudinského. Plného lidského tepla, čistých citů a absence přetvářky. Nechyběl ani záporný element. Přesto bylo pozitivní energie místy až příliš. V kombinaci se sťastnými náhodami za každou cenu, chybějícími vypjatými scénami lákajícími ke zhlédnutí dalšího dílu a přílišnou předvídatelností, jsem se často nudil. Nebýt ďáblíka Wu Bi-ho...
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Opět jeden z mála seriálů, který se do vás hluboce zavrtá a jen tak nepustí. Neskutečná, neuvěřitelná, intenzivní, zajímavá Čínská adaptace se správnou dávkou dramatu. Úžasná zápletka, skvělé tempo, dobře rozvinutí postav, vyvážená směs různých pocitů a zkušeností. Chemie hlavních postav je nepopsatelná a hlavně uvěřitelná, díky tomu opravdu pocítíte jejich silné a přitažlivé pouto. Všechny herecké výkony byli realistické a opravdu skvělých způsobem se ujali svých postav. Opravdu vynikající práce všech, kteří se na této sérii podíleli...
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Nejlepší asijský seriál sezony? Určitě ano. Nejenže to má parádní scénář, ale ti kluci to hrajou naprosto skvěle. A nejen oni. Stejně tak si mě získala Duo, nejmladší a kolikrát nejrozumnější člen sourozenecké bandy. Ty její básničky a povídánky je těžké přeložit, pochopit, a přitom se člověku až kolikrát sevře srdce, kolik pravdy v nich je. Seriál si mě získal od začátku do konce nejen příběhem, ale především zpracováním a způsobem, jakým byl vyprávěn
Dějově hodně rozmanitý příběh. Chvíli puberťácké spratkovství, pak zase ta brutální osamělost, opuštěnost. Zaujala mě ta vztahovka otcové/synové, všechny ty matky tam, nový vztahy rodičů, a celková ztracenost těch kluků v tom všem. Velká spousta krásných a silných scén. Nevím třeba, jestli mě v tom úplně prvním díle víc dojalo to, jak Su Yu zpívá, nebo ta Wu Biho reakce. Nebo pak později vysvětlení, proč je ta písnička pro všechny tak důležitá.
Ta citová vztahovka je tam dost jasná i bez toho, aby na sebe sáhli. Musím říct, že těch narážek s gay tématikou je tam víc, než bych od konkrétně tohohle projektu čekala. A bod i za rýpnutí do Tibetu :D
Na začátku jsem si říkala, proč dělat remake seriálu, který už je svým způsobem ikonický a cenzorům trnem v oku. Ale on ten příběh má hodně co říct i bez té romantické linky. A vyprávět o vztahu dvou kluků navzdory cenzuře, takhle krásně balancované na té hranici, kdy se to poťouchle zarývá do podvědomí, má určitě svůj smysl.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Výborný seriál. Všechno už napsali recenzenti přede mnou. Podle mě nejlepší letošní seriál. A Wu Bi a Su Yu jsou zlatíčka. Určitě doporučuju.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Lahoda, ktorá je v niečom iná ako Addicted heroine (ktoré milujem) a bola som zvedavá, ako sa s tým tvorcovia popasujú a, čo cenzúra... Môžem povedať, že to zvládli pútavo s rozšírením dosahu príbehov nielen na hlavných adeptov, ale aj ich "rodinu". Pýta si to nevyhnutne druhú sériu a verím, že sa im to podarí natočiť. Ako Addicted tak i Stay vo mne vyvolali zvedavosť dostať sa raz ku knihe a budem vďačná prekladateľovi, ktorý by ju preložil. Monvi ďakujem za preklad, hudobné videá, užívam si hudbu z oboch spomínaných diel. Výborne zakončenie v podobe videa štábu a hercov, ako sledujú "bolestivé" scény, držanie sa za ruky a konečné objatie hovoria za všetko. Blízkosť oboch hercov a ich spoluprácu je krásna, človek ľahko uverí, že sú aj reálne viac ako len "bratia".
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Protože jde o remake Addicted myslela jsem, že budu nanejvýš kritická, ale tento seriál si mě získal hned prvním dílem a nepustil mě až do toho posledního. Myslím si, že s omezením jaké způsobuje čínská cenzura není jednoduché natočit BL seriál aby to bylo opravdu BL, ale tady se to bezpochyby povedlo. Chemie mezi hlavním párem je úžasná. Nadchl mě hlavně herec, který ztvárnil postavu Wu Bi a jehož herecký výkon mě ne jednou donutil se smát, vztekat se spolu s ním, nebo i brečet a mockrát jsem žasla nad jeho pohybovým nadáním. Rozhodně tento seriál doporučuju všema deseti!
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Čínský seriál Stay With Me, který je adaptací románu Are You Addicted, mě okamžitě pohltil svojí laskavostí a upřímností. Má to správnou míru dramatu. Není to ani přehnané, ani nudné. Jen správné množství ve správný čas. Každá epizoda nám dává něco k zamyšlení. Nejlepší na této sérii není to, co ukazuje, ale právě to, co neukazuje. Zatímco do epizody 19 můžeme stále mluvit o velmi intimním přátelství dospívajících kluků, byť s mnoha jemnými náznaky, tato hranice je dvacátou epizodou překročena. Tvůrci balancovali na tenkém ledě čínské cenzury, a snažili se vyhnout osudu seriálu Addicted, což byl první pokus o zfilmování knižní novely Are You Addicted, jenž u čínské cenzury tvrdě narazil. Tvůrci Stay With Me odvedli úžasnou práci vytvořením krásného příběhu přátelství a zamilovanosti dvou spřízněných duší. Jsem ohromen hereckým výkonem obou kluků v hlavních rolích. Skutečně zazářili, a své postavy přivedli k životu. I když poslední epizoda byla šílená a emočně vypjatá, opravdu věřím, že to není konec příběhu WuBi a SuYu. Zvláštní poděkování patří našemu skvělému překladateli Standovi, díky kterému jsem si seriál velmi užil a velmi prožil. Díky moc!
(Upraven: Srpen 17, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Poděkování monvimu za dobrou práci na titulkách, máknul si, titulky jsou i v pasážích, které ofiko videa neobsahovaly. Seriál mě hned od začátku chytnul. Krásná chemie mezi kluky, jejich vztah se pomalu vyvíjel a sílil každým dílem. Výborní i otec Su, paní Zhu a Duo. Měli určitě víc peněz, seriál mohli roztáhnout do 24. epizod, což nebylo na škodu, právě naopak, víc mohli děj rozvinout. Výborný hudební doprovod. U mě zatím nejlepší BL seriál roku a u Číny vůbec.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Tomuto vynikajícímu seriálu snad ani není co vytknout. Mnohovrstevnatý děj se samozřejmě věnoval především hlavní dvojici Su Yu a Wu Bi, ale představil detailně i ostatní aktéry. Herecké výkony všech zaslouží absolutorium. Zejména výrazové prostředky představitele Wu Bi (Xu Bin) včetně jeho výkonů v bojových scénách byly obdivuhodné. Chemie mezi Su Yu a Wi Bi byla neskutečná ( a dle záběrů z natáčení to vypadá, že existuje i mimo kameru ). Výborná hudba a početné písně skvěle doplňovaly a umocňovaly děj.

Jediný kaz na kráse, za který ale autoři a aktéři nemohou, způsobila zcela jasná omezení diktovaná čínskou cenzurou. Přesto se ale podařilo zabránit tomu, aby byl seriál považován jen za bromanci. Je to zcela jasný BL příběh, který se musel obejít bez jakéhokoliv intimnějšího tělesného kontaktu mezi muži. I přesto se autorům pár letmých polibků v posledních epizodách podařilo do seriálu dostat. Škoda toho brutálního konce, ale prý se už plánuje 2.série. Doporučovat není určitě potřeba.
(Upraven: Srpen 20, 2023)
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Dobre, myslím, že som to konečne predýchala. Wau. Páni... A množstvo ďalších slov, ktorými by som mohla vyjadriť svoje pocity. Keďže ide o remake Addicted, ktorého vysielanie bolo kvôli čínskym zákonom a cenzúre pozastavené, mala som obavy, ktoré každou epizódou stúpali čím ďalej tým viac. Chémia medzi hlavnými postavami bola priam dokonalá a všetko iskrilo v tom najlepšom zmysle slova. Hoci je to oficiálne čisto bratský vzťah, sú tu nejaké scény a je ich hneď niekoľko, pri ktorých nikto neuverí, že ide o bromance.

Druhá polovica, a predovšetkým posledné epizódy sa naozaj odviazali a ja ešte teraz neveriacky pozerám na oficiálne vyhlásenia a potvrdenie druhej sérii. Wubi a Suyu si ma získali takmer okamžite a ja sa čoskoro možno pustím do pôvodnej verzie Addicted alebo knihy s názvom Are you addicted?, podľa ktorej boli oba seriály natočené.

Wubi je tak trošku komplikovanou postavou a neraz som sa nad jeho správaním pozastavila, a to najmä vo chvíľach, keď išlo o Mao Chonga. Dostalo sa ku mne, že v knihách je jeho postava neskutočne toxická, čo sa tvorcovia očividne znažili zachovať, no predsa to nenatiahli do takých extrémov, aby som mohla povedať, že to nemám rada. Práve naopak, hoci to miestami trošku preháňal, jeho žiarlivosť a iné (tie lepšie) činy neraz preukázali, že mu na Suyuovi naozaj záležalo, a že v tom bol až po uši.

Páči sa mi, že príbeh sa odohráva v rokoch 2005/2006, kedy bola podľa všetkého napísaná aj vopred spomínaná kniha. V tej dobe totiž sociálne siete a celkovo internet ako taký neboli natoľko rozšírené ako v dnešnej dobe. Keby tomu bolo inak, príbeh by skončil prvou epizódou a rozhodne by neskončil šťastne, pretože Wubi by nedostal príležitosť Suyua najprv spoznať, a až potom odhaliť jeho totožnosť.

Koniec... Aj keď len dočasný, no predsa koniec, bol... No, jednoducho sa tvárme, že 24. epizóda neexistuje, dobre? Každý, kto videl trailer, už v posledných dňoch vedel, akým smerom sa to bude uberať. Napríklad ja som to prvýkrát predpovedala už po asi 18. epizóde a moje tvrdenie sa nanešťastie naplnilo.

Odmysliac si záverečnú epizódu, posledné časti boli plné sakrálnych a sladkých momentov, po ktorých sa naozaj čudujem, že druhá séria dostala zelenú kartu. Suyu a Wubi zdieľajú množstvo krásnych momentov, v ktorých sa vám v bruchu rozletí kŕdeľ motýlikov, o ktoré vás prinútia veriť, že láska môže prekonať naozaj všetky prekážky. Dokonca aj čínsku cenzúru a zákaz znázorňovania homosexuálneho obsahu.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Perfektní po dlouhé době:)

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.