All of Us Strangers / Všichni moji cizinci (2023)

Jiřik
Updated Únor 26, 2024
 
9.7 (4)
1821 4 9 2
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
All of Us Strangers
ALL OF US STRANGERS | “Navigating Past & Present Love” Featurette
ALL OF US STRANGERS Searchlight Pictures
ALL OF US STRANGERS | “A Haunting Story” Featurette
All of Us Strangers Official Trailer
All of Us Strangers

Základní informace o filmu

Rok
Délka filmu
105 minut
Původní znění
Hrají
Andrew Scott, Paul Mescal, Jamie Bell

Sekce a rozdělení filmů

Míra Gay obsahu

Dodatečné informace o filmu

Ostatní dostupné titulky

Přeloženo

Je film přeložen?
Ano
Datum přeložení filmu
Únor 03, 2024
Přeložil

Tagy

Scénárista Adam se jedné osudové noci náhodně setká se svým záhadným sousedem Harrym, což zcela naruší rytmus jeho každodenního života. Jak se ti dva postupně sbližují, Adam je náhle vtažen zpět do domu, kde trávil své dětství, a překvapivě zjišťuje, že jeho rodiče, kteří před více než 30 lety zemřeli, jsou stále naživu a vypadají úplně stejně jako v den, kdy zemřeli... Film je založen na stejnojmenném románu z roku 1987 japonského scenáristy a romanopisce Taichi Yamady.

Uživatelské recenze

4 reviews
Celkové hodnocení
 
9.7
Příběh
 
10.0(4)
Herecké výkony
 
9.8(4)
Zvuk
 
9.5(4)
Zpracování
 
9.5(4)
Pro napsání recenze se registrujte nebo se .
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Takto by to snad čistě jen Američané nedokázali natočit, pro mě to byl britský film, jak režisérem, tak herci a stálo by za to doplnnit toto i do Podrobností, kdy i IMDb uvádí na prvním místě Brity, a pak USA. Herecký koncert, dva Irové v hlavních rolích (věřili byste, že mezi nimi je věkový rozdíl rovných dvacet let?), rodiče Angličané, otec slavný kluk z filmu Billy Elliot a spolu s režisérem ti čtyři nasbírali tolik filmových cen a ocenění za svou kariéru, že se to nedá ani spočítat. Inspirace v knižní předloze od japonské spisovatelky. U zpracování mi nevadila pomalejší první třetina, vše bylo záměrné, hudba i vše ostatní bez výtek. Příběh o osamělosti, smutku a depresích duše spojený s mystičnem, na konci jsem potřeboval kapesník. Nádhera.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Scénárista a režisér Andrew Haigh má nezaměnitelný rukopis a ani jeho další film nezůstává dlužen pověsti vybroušeného díla plného autentických dialogů a chemie ústředního páru. Andrew Scott, Paul Mescal, Clare Foy a Jamie Bell zde předvádějí nádherný herecký koncert a celý závěr vás emocionálně smete. All uf Us Strangers je výjimečný počin a je velká škoda, že není k vidění na velkém plátně, protože to by pro mě byly ještě větší emoce.
Celkové hodnocení
 
10.0
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
10.0
Zvuk
 
10.0
Zpracování
 
10.0
Naprosto špičkový výkon Andrewa Scotta umocnila výborná kamera a dotvořil hudební podkres. Výtku mám však k ději. Nemám rád, když na mě scénárista hraje "levou", kterou jsem očekával již těsně před návštěvou rodného domu. On však na mě zkusil v samotném závěru i druhou, kterou jsem nečekal. Naprosto mě dostal.
Celkové hodnocení
 
8.8
Příběh
 
10.0
Herecké výkony
 
9.0
Zvuk
 
8.0
Zpracování
 
8.0
Nedostal jsem úplně to, co jsem si myslel po zhlédnutí trailerů. Není to typická love story s nadpřirozenými prvky. Je to hutná sonda o osamělosti, o traumatech z dětství a strachu ze zranitelnosti. Překvapivě ve mně více rezonovala linka s rodiči (coming out matce, rozhovor s otcem a závěrečné loučení), aby mě na úplném konci totálně rozdrtila linka s Harrym. Na takový šokující twist jsem rozhodně nebyl připravený a zpětně tak pozvedl i milostnou linii... Andrew Scott je bůh.

 

Podmínky užívání www.gaytitulky.infoV případě dotazů, potížemi s funkčností nebo náměty ke zlepšení portálu nás prosím kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   ||  erthos (moderátor)  ||  deep (moderátor)  ||  tomas106 (editor) ||  Hadonos (editor). Máte-li podezření na porušení obsahu autorských práv, neprodleně nás prosím kontaktujte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K fungování tohoto webu jsou zapotřebí tzv. cookies, proto svým využíváním této technologie souhlasíte samotným používáním služby (webových stránek gaytitulky.info). Pokud s tím nesouhlasíte, nepoužívejte tyto webové stránky.